advertise

نشست مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین (تاصیکو) و شرکت توسعه معادن طلای کردستان با استاندار استان کردستان پیرامون پروژه احداث کارخانه استحصال طلای سقز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه معادن طلای کردستان؛ روز دوشنبه مورخ ۹ بهمن ماه ۱۴۰۲ نشستی در محل دفتر استانداری کردستان، با حضور امیرحسین نادری، مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین، مقداد مجدی، مدیر عامل شرکت توسعه معادن طلای کردستان، محمدرضا رضوانیان زاده، مشاور مدیرعامل و مدیر امور طرح‌ها و پروژه‌های صدر تامین، اسماعیل زارعی‌کوشا، استاندار استان کردستان و علی نوری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان، پیرامون مسائل مرتبط با پروژه احداث کارخانه استحصال طلای سقز برگزار گردید.
نادری در ابتدای این جلسه گفت: شرکت توسعه معادن طلای کردستان از شرکت‌های تابعه شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین (تاصیکو) و وابسته به شستا است که از سال ۱۳۹۲ در استان کردستان با هدف طراحی، ساخت و بهره‌برداری از معادن طلا و فلزات گران‌بهای منطقه سقز، تاسیس شده است.


وی افزود: پروژه احداث کارخانه استحصال طلای سقز با سرمایه گذاری بالغ بر ۶۵ میلیون دلار با هدف تولید ۵۰۰ کیلوگرم شمش طلا در سال از آذرماه سال ۱۴۰۱ به دنبال کلنگ زنی توسط آیت الله رئیسی، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران عملیاتی شد و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، در اواخر سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید که خوراک این کارخانه از معدن طلای قلقله با ذخیره قطعی و احتمالی ۳۰ میلیون تن کانسنگ تامین خواهد شد.
نادری تاکید کرد این پروژه بزرگترین پروژه طلا در منطقه کردستان خواهد بود که با عنوان “پروژه پیشران اقتصاد استان کردستان” نامگذاری شده است و ۵۰۰ نفر اشتغال را برای مردم منطقه به ارمغان خواهد آورد.


مدیرعامل هلدینگ صدرتامین در این دیدار با تشریح وضعیت فعلی پروژه و با بیان اینکه بخش اصلی مهندسی کار به پایان رسیده و طی دو ماه آینده سفارش‌گذاری تجهیزات اصلی خط تولید کارخانه انجام خواهد شد، افزود: عملیات خاکبرداری پروژه که حجم قابل توجهی از فرآیند احداث بوده، به پایان رسیده و در مدت زمان باقیمانده از زمان سفارش گذاری تا تحویل تجهیزات خط تولید کارخانه، سازه‌ها و بسترهای لازم جهت نصب آنها، اجرایی خواهد شد.
نایب رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین، در پایان خواستار حمایت ویژه مسئولین ذیربط استان کردستان، علی الخصوص استاندار محترم این استان در زمینه‌های مرتبط با پروژه شامل رفع موانع و مشکلات پروژه در ارگان‌های دولتی جهت صدور مجوزات حین اجرا و همچنین همکاری در زمینه واگذاری محدوده‌های معدنی مستعد طلا در منطقه کردستان در راستای تضمین تامین خوراک کارخانه استحصال طلای سقز و نیز توجیه‌پذیری سرمایه‌گذاری در فاز توسعه این کارخانه شد.
اسماعیل زارعی‌کوشا، استاندار کردستان نیز ضمن قدردانی از زحمات مجموعه تاصیکو و شرکت توسعه معادن طلای کردستان در راستای اجرای این پروژه ملی افزودند: پیرو جلساتی که با مدیران ارشد شستا پیرامون توسعه سرمایه‌گذاری در استان کردستان برگزار شده است، بر این باوریم که مشابه با حوزه کشاورزی که جزو قطب‌های مطرح کشور هستیم، بایستی با تغییر نگرش مدیران و بدنه کارشناسی ارگان‌های ذیربط در استان کردستان نسبت به حوزه صنعت، در این حوزه نیز تحولات اساسی ایجاد کنیم.


وی با بیان برکات سفرهای استانی ریاست محترم جمهور به استان کردستان و نگاه ویژه ایشان به پروژه‌های مشابه با پروژه احداث کارخانه استحصال طلای سقز، افزود: رزومه دولت سیزدهم در استان کردستان بسیار مطلوب بوده و با حمایت همه جانبه از این پروژه نیز، تلاش خواهیم کرد تمام بسترهای لازم جهت بهره‌برداری در سال آینده را برای شرکت توسعه معادن طلای کردستان فراهم کنیم. زارعی کوشا اظهار کرد: توجه ویژه به صنایع پایین دستی نیز از موضوعاتی است که بایستی مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گیرد چرا که موجب گسترش دامنه اشتغال در منطقه و ایجاد ارزش افزوده می‌گردد.
استاندار استان کردستان ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده توسط شرکت توسعه معادن طلای کردستان در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی، خواستار اجرای موضوعات زیرساختی و کلان در سطح شهرستانی و نیز استانی از این طریق شد.
مقداد مجدی مدیر عامل شرکت توسعه معادن طلای کردستان در پایان این جلسه به تشریح موانع و مشکلات جاری پروژه در سطح شهرستان و استان پرداخت و با تشکر از همراهی و حمایت‌های آقای جعفر توان، فرماندار ویژه شهرستان سقز در مدت زمان آغاز پروژه تا کنون، از اعلام حمایت استاندار استان کردستان نیز قدردانی و ابراز امیدواری کرد با حمایت مسئولین ارشد استان در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت و بهینه‌سازی هزینه‌ها، بتوانیم شاهد بهره‌برداری از این پروژه ملی در استان کردستان باشیم.


شرکت توسعه معادن طلای کردستان

شرکت توسعه معادن طلای کردستان
نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.