advertise

بازدید استاندار کردستان از روند احداث کارخانه‌ی استحصال طلای سقز

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه معادن طلای کردستان، دکتر اسماعیل زارعی کوشا استاندار استان کردستان به همراه جمعی از مدیران کل این استان روز پنجشنبه سوم اسفند ماه ۱۴۰۲ در جریان سفر به شهرستان سقز از روند احداث کارخانه‌ استحصال طلای سقز بازدید به عمل آورد.
دکتر زارعی کوشا در نشستی که در خلال این بازدید و در راستای بررسی موانع پیش روی این پروژه‌ ملی برگزار گردید اظهار داشت: این پروژه جزو مطالبات چندین ساله‌ وبر حق مردم منطقه بوده و در حال حاضر که روند اجرایی آن از آذر ماه سال گذشته و در جریان سفر ریاست محترم جمهور به استان آغاز شده است، همه‌ مدیران ذیربط استان بایستی همراهی ویژه ای با مجری آن داشته باشند.
ایشان افزودند این پروژه تنها متعلق به شرکت توسعه‌ معادن طلای کردستان و مجموعه‌سرمایه‌گذاری صدر تامین نیست بلکه همه‌ مدیران استانی در اجرای آن نقش داشته و بایستی همگی پای کار بوده و جهت رفع موانع راهکارهایی را ارائه دهند. زارعی کوشا ضمن تقدیر از تلاش‌های تیم اجرایی شرکت توسعه‌ معادن طلای کردستان و پیشرفت مناسب پروژه افزود: خدمات صورت گرفته توسط این شرکت در قالب مسئولیت‌های اجتماعی قابل توجه بوده و تاثیرات اجتماعی و فرهنگی آن در سطح استان و شهرستان در خور تقدیر است در همین راستا انتظار می‌رود اهالی بومی منطقه نیز قدردان این نعمت که به واسطه‌ نظام مقدس جمهوری اسلامی است باشند.
وی افزود تمام مدیران استان به گونه‌ای عمل کنند که با رفع به موقع موانع و مشکلات پروژه ، شاهد بهره‌برداری هر چه سریعتر آن در سال آینده باشیم .
در ادامه مقداد مجدی مدیرعامل شرکت توسعه‌ معادن طلای کردستان به تشریح شرایط پروژه پرداخت و اظهار داشت: پروژه احداث کارخانه‌ استحصال طلای سقز با سرمایه گذاری بالغ بر ۶۵ میلیون دلار جهت تولید سالیانه ۵۰۰ کیلوگرم شمش طلا از آذر ماه سال گذشته عملیاتی شده و در دوران بهره‌برداری برای حداقل ۳۰۰ نفر اشتغال مستقیم به ارمغان خواهد آورد.
مجدی افزود:در حال حاضر در حوزه‌ی تامین سرمایه و مسائل فنی چالش خاصی نداریم ولی در صورتی که هدف‌گذاری جهت افتتاح و بهره برداری از این پروژه‌ ملی قبل از پایان سال آتی مد نظر باشد، همکاری و تعامل بیش از پیش مدیران ذیربط استان علی الخصوص ادارات منابع طبیعی، محیط زیست و شرکت آب منطقه‌ای استان را می‌طلبد.
وی در ادامه‌ به تشریح جزئیات موانع اصلی پروژه پرداخت و در پایان خواستار تسریع در اعطای مجوزات حین اجرای پروژه توسط نهادهای ذی ربط استانی شد.
در این نشست تعدادی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان کردستان و نیز شهرستان سقز نیز حضور داشتند و به ارائه‌ی راهکارهایی در خصوص موارد مطروحه در جلسه پرداختند.


لورم ایپسوم

شرکت توسعه معادن طلای کردستان

شرکت توسعه معادن طلای کردستان
نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.